Okolí penzionu

OKOLÍ PENZIONU

Zažij, ochutnej a prozkoumej okolí Štvanice a Kralického Sněžníku

KAM VYRAZIT

Štvanice je ideálním výchozím bodem nejen ke Kralickému Sněžníku

CO VIDĚT

Využijte doporučení zkušených horalů a prohlédněte si naše tipy na výlet

CO OCHUTNAT

Jídlo a pití k turistice patří stejně neoddělitelně jako penzion Štvanice

Dotkněte se slona na Kraličáku

Penzion Štvanice je ideálním výchozím bodem pro výlet na Kralický Sněžník jak pro rodiny s dětmi, tak i pokročilé turisty. Trasa kolem pramenu řeky Moravy Vás provede také kolem symbolu Kralického Sněžníku - slona.

Vzdálenost od penzionu Štvanice: 6 km

Prozkoumejte Stezku v oblacích na Dolní Moravě

Stezka v oblacích vám umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Najdete ji poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Vzdálenost od penzionu Štvanice: 12,5 km

Užijte si výhledy z rozhledny Na Štvanici

Přímo nad penzionem je zbrusu nová rozhledna, ze které budete mít nádherný výhled nejen na náš penzion, ale také Kralický Sněžník, Paprsek a další turistické cíle regionu. Trasa je vhodná i pro menší děti.

Vzdálenost od penzionu Štvanice: 3 km po turistické trase a 1,5 km po sjezdovce

"Štvanici můžu doporučit jak pro víkendové akce s partou přátel, se kterými vyrážíme na delší pochody a v zimě na běžky, tak pro rodiny s dětmi, které mají v blízkosti rozhlednu Na Štvanici a na většinu míst kolem penzionu navíc vede lanovka."
Ondra Prokeš
Učitel na ZŠ a příznivec geocachingu

Napijte se z pramene řeky Moravy

Řeka Morava je levý přítok Dunaje. Délkou toku a plochou povodí je po Vltavě a Labi třetí největší řekou v Česku. Její délka je 354 km, z toho 284 km (80 %) protéká českým územím. Pramen Moravy budete míjet cestou na Kralický Sněžník kousek za slonem, proto se přímo nabízí tyto tři body spojit v jeden příjemný výlet.

Vzdálenost od penzionu Štvanice: 6,5 km

Vzdejte hold válečné historii

Králická pevnostní oblast je prostorem s nejvyšší koncentrací pozůstatků čs. pevnostního systému z let 1935-1938. Na pěchotní sruby narazíte při procházce kolem obce Králíky a jejich pás se táhne kolem Dolní Moravy a penzionu Štvanice až ke Starému Městu a dál napříč Jeseníky.

Vzdálenost od penzionu Štvanice: různá

Nechte se ohromit elektrárnou Dlouhé stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů ČR. Do plochy horní nádrže, odkud je mimo jiné také úžasný výhled na celé Jeseníky, by se vešlo celkem 15 fotbalových hřišť.

Vzdálenost od penzionu Štvanice: 30 km

"Na pobyt v penzionu Štvanice budeme dlouho v dobrém vzpomínat. Využili jsme většiny tipů na jejich stránkách, poznali přírodu v Jeseníkách a ještě si s dětmi užili večerní saunu a vířivku."
Klára Dostálová
Prodavačka a gastro cestovatelka

Poznejte absolutní důvěru v Lesním baru

Lesní bar je samoobslužný bar nacházející se v obci Lipová - lázně. Jedná se o unikátní koncept, ve kterém se můžete občerstvit bez obsluhy a za jídlo a pití zaplatit do kasičky. V nabídce mají pivo, nealko, špekáčky, oplatky a vyhlášené Staroměstské trubičky, které jsou vyráběné v nedaleké obci Branná.

Vzdálenost od penzionu Štvanice: 17 km

Ochutnejte místního Welzla

Na Štvanici máme na čepu Welzla a Radegast. Pivovar Welzl po 111 letech navázal a obnovil tradici vaření piva v Zábřehu. Místní zlatavý mok nese jméno po známém „Čechovi moravské národnosti“, cestovateli, dobrodruhu, lovci a zlatokopovi Janu Eskymo Welzlovi.

Penzion Štvanice

Velmi nás těší, že na základě Vašich zpětných referencí můžeme do tohoho výčtu zařadit i náš penzion. Spokojenost našich hostů je pro nás absolutní prioritou a máme velkou radost z toho, jak Vám u nás chutná. Zkusili jste u nás už regionální vyhlášenou Staroměstskou máslovou trubičku z Branné?

A mnoho dalšího...

Zeptejte se na recepci nebo baru penzionu Štvanice, rádi Vám doporučíme ideální výlet přímo pro Vás. Okolí penzionu milujeme a budeme rádi, když si ho zamilujete také!